Корректировка НДС старше 3-х лет

23:03:2016 г.

Позиція податківців щодо коригування ПДВ після сплину 1095 днів відома усім. Звичайно, вони проти цього, особливо у тих випадках, які стосуються зменшення податкових зобов’язань з ПДВ. Як головний аргумент вони приводять вимоги пункту 102.5 Податкового кодексу України (ПК).

ВАСУ спростував подібне рішення податкової інспекції, прийняте не на користь платника (Ухвала ВАСУ від 18.02.2016 № К/800/11558/13).

Вирішуючи питання про законність здійсненого платником коригування податкового кредиту з ПДВ, суд дійшов висновку, що статтею 192 ПК не передбачено обмежень у строках проведення відповідних коригувань податкових зобов’язань та податкового кредиту з ПДВ у разі збільшення чи зменшення суми компенсації на користь платника податку — постачальника.
Відтак застосування контролюючим органом у такому разі положень пункту 102.5 ПК, який встановлює, що заяви про повернення надміру сплачених грошових зобов’язань або про їх відшкодування у випадках, передбачених ПК, можуть бути подані не пізніше 1095 дня, що настає за днем здійснення такої переплати або отримання права на таке відшкодування, є помилковим.

Главбух 24

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить