Главная arrow НДС arrow Визначено порядок формування переліку ризикових платників податків

Визначено порядок формування переліку ризикових платників податків

19:04:2018 г.

На виконання п. 10 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 21.02.2018 р. № 117, ДФСУ затвердила:

  • Порядок формування територіальними органами та структурними підрозділами ДФС переліку ризикових платників податків (даліПорядок);
  • форми Рішення про врахування/неврахування Таблиці даних платника податків і Рішення про неврахування Таблиці даних платника податків.

Порядок та форми відповідних рішень затверджено наказом ДФСУ від 21.03.2018 р. № 144.

Затверджений Порядок передбачає, зокрема, включення платників податків до переліку ризикових платників податків у разі їх відповідності показникам, що визначені пп. 1.1 - 1.5Критеріїв ризиковості платника податку (лист ДФСУ від 21.03.2018 р. № 959/99-99-07-18). При цьому таке включення має відбуватися протягом робочого дня на підставі даних Облікової картки (додаток 1 до Порядку) та згідно з Алгоритмом дій співробітників оперативних підрозділів при формуванні Облікової картки та внесенні інформації до переліку ризикових платників податків (додаток 2 до Порядку).

У разі відповідності платника податків показнику оцінки ступеня ризиків, визначеному п. 1.6 Критеріїв ризиковості платника податку, — включення до переліку здійснюється за рішенням Комісій головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації (далі — Комісія).

Якщо суб’єкт господарювання, якого включено до переліку ризикових платників податків, у подальшому здійснює фінансово-господарську діяльність без ознак ризиковості, передбачених пп. 1.1 - 1.5 Критеріїв, такого платника податків за поданням структурних підрозділів ГУ ДФС виключають з переліку ризикових платників податків, а у разі невідповідності показникам оцінки ступеня ризиків, визначеним п. 1.6 Критеріїв, — після прийняття рішення Комісії.

Интерактивная бухгалтерия

 
 
 

Rambler's Top100