Особливості заповнення податкової накладної за новою формою від полтавських податківців

19:02:2016 г.
Державна податкова інспекція у м. Полтаві повідомляє, що Міністерство фінансів України своїм наказом від 31.12.2015 року №1307 затвердило нову форму податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної. Оскільки документ було опубліковано в «Офіційному віснику України» №10 за 12.02.2016 р., то нову форму податкової накладної потрібно буде застосовувати з 1 квітня поточного року.
Стисло про зміни, яких зазнали податкова накладна та порядок її заповнення:  
  1. У шапці податкової накладної прибрали зайві поля. Залишилися тільки ті з них, які належать до обов’язкових реквізитів.
  2. Таблична частина складається з розділів А та Б. У рядках розділу А, серед іншого, зазначаються суми ПДВ за ставками 20% та 7%, обсяги постачання в розрізі ставок, а також обсяги звільнених операцій.
  3. У табличній частині з’явилась нова графа 8 «Код ставки ПДВ». Для її заповнення передбачені коди:
  • 20 – для операцій, що обкладаються 20%-вим податком;
  • 7 – для операцій із 7% ПДВ; 
  • 901 – експортні операції (ставка ПДВ – 0%); 
  • 902 – постачання за ставкою 0% на митній території України товарів/послуг; 
  • 903 – для звільнених від ПДВ постачань.

У графі 9 «Код пільги» зазначають код відповідної пільги з ПДВ згідно з Довідником податкових пільг, що є втратами доходів бюджету, або Довідником інших податкових пільг. При цьому виноску 3 під табличною частиною податкової накладної заповнюються лише в тому випадку, коли Довідник не містить коду для пільги (звільнення).

Прописані правила оформлення зведеної податкової накладної під час нарахування компенсуючи податкових зобов’язань за підпунктом 198.5 Податкового кодексу України. У таких зведених податкових накладних потрібно вказувати умовний ІПН покупця «600000000000» та робити помітку «Х» у верхньому лівому полі із вказуванням відповідного типу причини.

Відділ комунікацій Державної податкової інспекції у м. Полтаві

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить