Главная arrow НДС arrow Податкова накладна складена на звільнені від оподаткування операції замість оподатковуваних: виправляємо помилку

Податкова накладна складена на звільнені від оподаткування операції замість оподатковуваних: виправляємо помилку

15:12:2017 г.

Відповідно до п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) у встановлений ПКУ термін.

Згідно із п. 17 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307 (далі – Порядок №1307), для операцій, що оподатковуються або звільнені від оподаткування, складаються окремі податкові накладні, тобто при одночасному постачанні одному отримувачу (покупцю) як оподатковуваних товарів/послуг, так і таких, що звільнені від оподаткування, постачальник (продавець) складає окремі податкові накладні. У податковій накладній, складеній на операції з постачання товарів/послуг, які звільняються від оподаткування ПДВ, у графі «Складена на операції, звільнені від оподаткування» верхньої лівої частини робиться помітка «Без ПДВ».

У випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, відповідно до п. 192.1 ст. 192 ПКУ складається розрахунок коригування до податкової накладної (далі – розрахунок коригування).

Враховуючи викладене, якщо платник податку при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню, склав податкову накладну на операції з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, то з метою виправлення помилки необхідно здійснити наступні дії:

- до такої податкової накладної складається розрахунок коригування, в якому у полі «Дата складання» вказується дата, на яку було виявлено помилку;

- у табличній частині такого розрахунку коригування зі знаком «-» вказується обсяг операцій з постачання товарів/послуг, які зазначені як звільнені від оподаткування;

- складається нова податкова накладна на операції, які оподатковуються за ставкою 20 (7, 0) відсотків. Датою складання такої податкової накладної вказується дата виникнення податкових зобов’язань. Така податкова накладна підлягає обов’язковій реєстрації в ЄРПН.

ГУ ДФС у Тернопільській області

 

 
 
 

Rambler's Top100