Главная arrow НДС arrow Штраф за нарушение срока регистрации налоговой накладной есть, даже если она ошибочная (безосновательно составленная)

Штраф за нарушение срока регистрации налоговой накладной есть, даже если она ошибочная (безосновательно составленная)

14:11:2018 г.

Чи застосовується відповідальність за порушення граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних помилково (безпідставно) складених податкових накладних/ розрахунків коригування до податкових накладних?

Відповідно до п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2275-VI (далі – ПКУ) при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку – продавець товарів/послуг зобов’язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) та надати покупцю за його вимогою.

Відповідальність платників за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до таких податкових накладних в ЄРПН встановлено ст. 120 прим. 1 ПКУ.

Зокрема, п. 120 прим. 1.1 ст. 120 прим. 1 ПКУ передбачена відповідальність у вигляді штрафних санкцій у розмірі від 10 до 50 відсотків суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН згідно з п. 201.16 ст. 201 ПКУ штрафні санкції, передбачені п. 120 прим.1.1 ст. 120 прим.1 ПКУ, не застосовуються на період зупинення такої реєстрації до прийняття рішення щодо відновлення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування.

Отже ст. 120 прим. 1 ПКУ не визначено виключень щодо застосування штрафних санкцій за порушення терміну реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, в тому числі тих, які після їх реєстрації визнаються як помилково (безпідставно) складені.

При цьому рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку (п.56.1 ст. 56 ПКУ).

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

 

 
 
 

Rambler's Top100