Главная arrow НДС arrow Заполняем код услуги в налоговой накладной

Заполняем код услуги в налоговой накладной

26:04:2017 г.

Який порядок заповнення графи 3.3 «Код послуги згідно з ДКПП» податкової накладної?

Відповідно до п.п. «і» п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) при складанні податкової накладної з 01 січня 2017 року запроваджено заповнення коду товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг - коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (далі - ДКПП).

Вищезазначені зміни стосуються також і розрахунків коригування до податкових накладних, які складаються з 1 січня 2017 року, незалежно від дати складання податкових накладних (до 1 січня 2017 року чи після цієї дати), до яких складаються такі розрахунки коригування.

Наказом Міністерства фінансів України від 23.02.2017 № 276 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28.02.2017 за № 269/30137 (далі – наказ № 276), та який набрав чинності з 01 березня 2017 року, зокрема внесено зміни до форми податкової накладної (викладено в новій редакції) та порядку її заповнення, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267 із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 1307).

До внесення відповідних змін до форми податкової накладної та порядку її заповнення при складанні податкової накладної код послуги тимчасово не зазначався.

Крім того, з метою створення комфортних умов для платників ПДВ, а також доопрацювання програмного забезпечення для формування і подання податкових накладних/розрахунків коригування до реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) (у зв’язку із внесенням вказаних змін), податкові накладні/розрахунки коригування прийматимуться до реєстрації в ЄРПН за новою формою (у редакції наказу № 276) починаючи з 16 березня 2017 року.

Відповідно до п.п. 2 п. 16 Порядку № 1307 до графи 3.3 вносяться дані щодо коду послуги згідно з ДКПП.

Графа 3.3 заповнюється на всіх етапах постачання послуг.

Платники податку, зокрема мають право зазначати код послуги згідно з ДКПП не повністю, але не менше ніж чотири перші цифри відповідного коду.

Ведення ДКПП здійснює Державне підприємство «Науково-дослідний інститут метрології вимірювальних і управляючих систем» Держспоживстандарту України. При визначенні коду послуги потрібно користуватись Класифікатором ДК 016:2010.

ДКПП складається з трьох блоків, перший з яких є блоком ідентифікації, який побудовано за ієрархічною системою кодування із застосуванням літерно-цифрового коду. Розподіл секцій на розділи, групи, класи, категорії, підкатегорії, позиції, типи й підтипи позначено цифровими кодами.

Загальна структура цифрових кодів для утворення класифікаційних угруповань у ДКПП відповідає такій схемі:
ХХ — розділ
ХХ.Х — група
ХХ.ХХ — клас
ХХ.ХХ.Х — категорія
ХХ.ХХ.ХХ — підкатегорія
ХХ.ХХ.ХХ-ХХ — позиція
ХХ.ХХ.ХХ-ХХ.Х — тип
ХХ.ХХ.ХХ-ХХ.ХХ — підтип

Таким чином з метою заповнення коду послуги (наприклад, послуги, пов’язані з лісівництвом) у графі 3.3. податкової накладної потрібно зазначити відповідний код послуги у форматі не менше 4-х знаків 02.40. Якщо платник ПДВ зазначає повністю код послуги, то графа 3.3 повинна містити відповідне позначення у форматі 02.40.10-00.00.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

 

 
 
 

Rambler's Top100