Змінюється форма та порядок складання податкових накладних

16:11:2018 г.

Головне управління ДФС у м. Києві повідомляє, що наказом Міністерства фінансів України від 17 вересня 2018 року № 763 (далі – Наказ № 763) внесено зміни до наказу Міністерства фінансів України від 31 грудня 2015 року № 1307 «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної» (далі – Порядок), згідно яких фактично в новій редакції викладено форми податкової накладної та розрахунку коригування.

Зокрема, в податковій накладній (ПН) потрібно буде зазначати податковий номер платника податку відповідно до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588.

При цьому, рядок ПН «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта», передбачений для заповнення даних щодо отримувача (покупця), заповнюється у разі постачання товарів/послуг платнику ПДВ та у разі складання ПН відповідно до п. 10 Порядку. Окремо визначені випадки, коли рядок ПН «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» не заповнюється.

В разі складання зведеної податкової накладної у графі «Зведена податкова накладна» замість позначки "Х" потрібно буде зазначати код ознаки.
Крім того, у табличній частині податкової накладної з'явилася графа «Сума податку на додану вартість» (графа 11 оновленої форми). Цю графу треба буде заповнювати у гривнях із копійками із зазначенням після коми до 6-го знака включно.

Оновлення передбачено й у частині складання розрахунків коригування. Запроваджено алгоритм, який запропонувала ДФС. У межах цих змін тепер обов'язком ДФС є визначення умовних кодів причин коригування та їх оприлюднення на власному офіційному веб-сайті.

Наказ № 763 опубліковано у бюлетені «Офіційний вісник України» від 06.11.2018 № 85 і він набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування, тобто 01 грудня 2018 року (крім абзацу другого п. 6 та п. 8 Змін до Порядку заповнення податкової накладної, затверджених цим Наказом, які набирають чинності з 01 січня 2020 року).

Це означає, що в листопаді платники ПДВ можуть користуватися «старими» формами податкової накладної та розрахунку коригування.

 

 
 
 

Rambler's Top100