Акції протесту підприємців змушують владу зустрічатись з бізнесом

26:11:2010 г.

З 22 по 24 листопада цього року Перший віце-прем’єр-міністр А.Клюєв за активної підтримки В.Хомутинніка зустрічався з представниками підприємців: 22-го сімнадцять представників бізнесу з різних регіонів доводили до відома урядовця причини виходу підприємців на вулиці та негативи Податкового кодексу, а 23 і 24-го підприємці обґрунтовували свої вимоги. Останнього дня А.Клюєв повідомив, що підтримує позицію підприємців щодо:
- строку відповіді платником податку на запити контролюючих органів (не 10, а 30 днів);
- введення звірки у поняття «перевірка»;
- обмеження підстав по проведенню фактичних перевірок;
- зменшення строку перерви у перевірці;
- зменшення підстав для адміністративного арешту майна;
- не застосування санкцій за перевищення залишків товарів, які були у підприємця до введення Кодексу в дію;
- позбавлення права сплачувати єдиний податок в разі виявлення у платника податку контрабанди або контрафакту,
а також запропонував деякі «компроміси» по спрощенці.
Це далеко не всі питання, які потребують вирішення в Податковому кодексі, а тому учасники зустрічей з А.Клюєвим зазначили, що єдиний шлях сьогодні для підприємців спасти свою роботу – вимагати вето Президента.
Саме тому 25 листопада відбулась наступна багатотисячна акція підприємців під час якої уповноважені представники підприємців, які прийшли до Адміністрації Президента з Майдану, зустрілись з заступником керівника Адміністрації Президента І. Акімовою. Усі підприємці на зустрічі заявили про необхідність ветування Податкового кодексу Президентом через явні недоліки у кожному із 19 розділів, а також заявили про необхідність відмінити додаткові пенсійні внески та змінити єдиний соціальний внесок.  І.Акімова повідомила, що Податковий кодекс буде переданий в Адміністрацію з Верховної Ради України тільки ввечері 26.11.2010., а експертний висновок на нього буде наданий Президенту 29.11.2010 р.
Організаційним комітетом прийнято рішення продовжувати роботу Міста Волі на Майдані,  застосовувати вахтовий метод для мешканців наметового містечка і нагадувати Президенту про необхідність накладення вето своїми багатотисячними акціями. При цьому щодо дат проведення масових акцій думки розділились – це і 29.11.2010., і 06.12.2010..
«Наші вимоги незмінні – ми вимагаємо від Президента накласти вето на Податковий кодекс, введення якого в дію призведе до колапсу економіки України. І сьогодні за ветування кодексу виступає не тільки малий і середній бізнес, але й об’єднання великих роботодавців та Федерація профспілок України, а отже вся Україна» - заявила Оксана Продан.