Бывший упрощенец не имел выручки, как рассчитать авансовые взносы по НДФЛ?

17:09:2012 г.

Как рассчитать авансовые взносы по НДФЛ предпринимателю, за период представления «переходной» декларации об имущественном состоянии и доходах не получил никакого дохода?

Запитання.  З 01.01.2012 року я  на загальній системі оподаткування, подав декларацію за 1 квартал з «прочерками», тому що доходу не отримав (у мене сезонна праця). Потім з 2 кварталу 2012 року перейшов на єдиний податок і на сьогоднішній день є платником єдиного податку. З 1 жовтня 2012 року хочу знову перейти на загальну систему і  діяльність до 2 кварталу 2013 року вестися мною не буде. 
Яким чином я повинен нараховувати собі авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб за період з 01.10.2012 по 31.03.2013 роки, якщо діяльність здійснюватися не буде?
Відповідь.  Відповідно до пп. 177.5.1 п. 177.5 ст. 177 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ (далі – ПКУ), авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються підприємцем самостійно, але не менше як 100 відсотків річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік (у співставних умовах), та сплачують до бюджету по 25 відсотків щокварталу (до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада).
Фізичні особи – підприємці, які перейшли із спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому відбувся перехід на загальну систему оподаткування.
Платники податку розраховують та сплачують авансові платежі у строки, визначені пп. 177.5.1 п. 177.5 ст. 177 ПКУ, що настануть у звітному податковому році.
Враховуючи вищевикладене, фізичні особи – підприємці, які перейшли на загальну систему оподаткування нараховують та сплачують авансові платежі на підставі квартальної декларації, яка подається ними після закінчення кварталу, в якому відбувся перехід.
Наприклад, платник податків перейшов на загальну систему оподаткування з ІІ кварталу, то декларація подається після закінчення цього кварталу і авансові платежі нараховуються платником самостійно з урахуванням суми податку, що нараховується на доходи, вказані в декларації.

ДПС у Сумській області