Частный предприниматель – единоналожник занимается пассажирскими перевозками: нужен ли ему кассовый аппарат?

31:05:2013 г.

Чи зобов’язані платники єдиного податку-фізичні особи використовувати касові апарати, якщо вони здійснюють перевезення пасажирів?

Відповідь: Випадки, у яких не застосовуються реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки, відображено у статті 9 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Так, зокрема, фізичні особи-підприємці платники єдиного податку, які здійснюють перевезення пасажирів (будь-яким видом транспорту), не зобов’язані застосовувати при здійсненні розрахунків з пасажирами касові апарати, розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій.
Однак, на вимогу пасажирів, такі особи зобов’язані видавати квиток на проїзд, затвердженої форми. Типові форми квитків на проїзд пасажирів і перевезення багажу на маршрутах загального користування затверджені наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 25.05.2006 №503.
Порушення цього правила тягне за собою відповідальність, передбачену Законом України «Про захист прав споживачів».

ДПІ у Дніпровському районі м. Києва