Чи оплачуються дні тимчасової непрацездатності за період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати

28:07:2022 г.

Правові, фінансові та організаційні засади загальнообов’язкового державного соціального страхування, гарантії працюючих громадян щодо їх соціального захисту у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, охорони життя та здоров’я регулюються Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №1105).

Умови оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, застрахованій особі (далі – дні тимчасової непрацездатності) за рахунок коштів роботодавця визначаються «Порядком оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів роботодавця, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2015 р. № 440 (далі – Порядок).

Пунктом 4 Порядку визначено, що дні тимчасової непрацездатності не оплачуються з підстав, передбачених статтею 23 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 23 Закону № 1105 допомога по тимчасовій непрацездатності за період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв’язку з навчанням не надається.

Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці