Чи враховується період призупинення дії трудового договору до стажу для щорічної основної відпустки?

12:05:2022 г.

Відповідно до вимог статті 13 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», призупинення дії трудового договору – це тимчасове припинення роботодавцем забезпечення працівника роботою і тимчасове припинення працівником виконання роботи за укладеним трудовим договором. Відповідно, в цей період працівник фактично не працює і за ним не зберігається середній заробіток.

Статтею 9 Закону України «Про відпустки» визначено, що до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку зараховується час, коли працівник фактично не працював, але за ним згідно з законодавством зберігалися місце роботи (посада) та заробітна плата повністю або частково.

Виходячи із наведеного, період призупинення дії трудового договору не може бути враховано до стажу роботи для надання щорічної основної відпустки працівникові.

Управління Держпраці у Тернопільській області