Что делать с просроченным алкоголем и сигаретами

27:12:2016 г.

Що має здійснити СГ з алкогольними напоями та тютюновими виробами, строк придатності яких закінчився та чи залучаються до цього представники контролюючого органу?

Правові та організаційні засади вилучення з обігу, переробки, утилізації, знищення або подальшого використання неякісної та небезпечної продукції з метою недопущення негативного впливу такої продукції на життя, здоров’я людини, майно і довкілля встановлено Законом України від 14 січня 2000 року № 1393-XIV «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 1393).

Згідно з абзацом шостим частини першої ст. 1 Закону № 1393 продукція, строк придатності якої до споживання або використання закінчився, є неякісною та небезпечною продукцією.

Частиною першою ст. 5 Закону № 1393 передбачено, що неякісна та небезпечна продукція підлягає обов’язковому вилученню з обігу.

Вилучення неякісної та небезпечної продукції з обігу здійснюється власником цієї продукції за його рішенням або за рішенням спеціально уповноважених органів виконавчої влади відповідно до їх повноважень (частина друга ст. 5 Закону № 1393).

При цьому відповідно до частини першої ст. 6 Закону № 1393 власник продукції зобов’язаний вилучити з обігу неякісну та небезпечну продукцію, привести її, при можливості, у відповідність з вимогами відповідних нормативно-правових актів і нормативних документів або забезпечити переробку, утилізацію чи знищення такої продукції у порядку, передбаченому Законом № 1393.

Частиною першою ст. 18 Закону № 1393 передбачено, що загальні вимоги щодо порядку, умов та правил переробки, утилізації, знищення або подальшого використання вилученої з обігу неякісної та небезпечної продукції встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Порядок обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 1998 року № 1340 (далі – Порядок № 1340).

Пунктом 1 Порядку № 1340 передбачено перелік майна, яке підлягає переробці, утилізації або знищенню та визначено сферу дії Порядку № 1340.

Згідно з абзацом третім п. 16 Порядку № 1340 переробка або знищення спирту етилового, алкогольних напоїв та знищення тютюнових виробів, обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок, паперу цигаркового і фільтрів здійснюється за рішенням комісії, утвореної відповідно до п. 7 Порядку № 1340.

До складу комісії входять, також представники територіальних органів ДФС (п. 7 Порядку № 1340).

Представники територіальних органів ДФС залучаються при наявності підстав та умов визначених у п. 1 Порядку № 1340.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс 
 
 

Rambler's Top100