Что нужно сделать, чтобы перестать быть "водным" плательщиком

25:10:2011 г.
Які документи та який термін слід подати до органу ДПС у разі відсутності об’єкта оподаткування, для виключення з переліку платників збору за спеціальне використання води або зняття його з обліку?

Відповідно до п. 323.1 ст. 323 розділу ХVІ «Збір за спеціальне використання води» ПКУ від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями платниками збору є водокористувачі — суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх ні філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юрособи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, а також фізособи-підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні водокористувачі), та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва. Базовий податковий (звітний) період для збору дорівнює календарному кварталу (п. 328.1 ст. 328 ПКУ).
Платники збору обчислюють суму збору наростаючим підсумком з початку року та складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ (п. 328.2 ст. 328 ПКУ). Податкові декларації збору подаються платниками збору органам ДПС у строки, визначені для квартального податкового (звітного) періоду, за місцем податкової реєстрації (п. 328.3 ст. 328 ПКУ). Філії, відділення, інші відокремлені підрозділи водокористувача, які мають банківські рахунки, ведуть окремий бухгалтерський облік своєї діяльності, складають окремий баланс, подають податкові декларації та сплачують збір за своїм місцем податкової реєстрації (п. 328.5 ст. 328 ПКУ). Платник податків зобов’язаний за кожен встановлений ПКУ звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до ПКУ незалежно від того, чи провадив такий платник податку госпдіяльність у звітному періоді (п. 49.2 ст. 49 ПКУ).
Статтею 1 Закону України від 2 жовтня 1996 року № 393/96-ВР «Про звернення громадян» зі змінами та доповненнями визначено, що громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об’єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їхніх функціональних обов’язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їхньої статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.
Отже, якщо суб’єкт господарювання, зареєстрований як платник збору за спеціальне використання води, протягом поточного року не має об’єкт а оподаткування, при цьому такий платник подавав до органу ДПС податкові декларації зі збору з нульовим значенням, то він може звернутися до податкового органу до кінця поточного року із заявою про вилучення його з переліку платників збору за спеціальне використання води та закриття картки особового рахунку з цього збору та з відповідними підтвердн6ими документами (копією договору на постачання води тощо).
Відповідно до норм п. 7.4 р.6 ar VII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом ДПАУ від 22.12.10 р. ar №979, платник податків, який не має об’єктів, закритих відокремлених підрозділів, у зв’язку з чим такого платника податків у зято на облік за неосновним місцем обліку, знімається з обліку за неосновним місцем обліку при надходженні (наявності) відповідних підтвердних документів або у зв’язку із закінченням бюджетного року за умови сплати податків, зборів до бюджету, на підставі службових документів органу ДПС. Інформація про зняття з обліку за неосновним місцем обліку вноситься до Єдиного банку даних юридичних осіб або Реєстру самозайнятих осіб.

Відділ масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПА у Волинській області