Если частный предприниматель ведет Книгу учета доходов и расходов в электронной форме

29:11:2013 г.

Фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, повинні вести Книгу обліку доходів і витрат. У ній за підсумком робочого дня, протягом якого отримано дохід, на підставі первинних документів здійснюються записи про отримані доходи та документально підтверджені витрати.
Книга ведеться за вибором платника податку в паперовому або електронному вигляді.
У разі обрання ведення Книги в електронній формі самозайнята особа зобов'язана:

  • отримати посилені сертифікати відкритих ключів, сформованих акредитованими центрами сертифікації ключів, включених до системи подання податкових документів в електронному вигляді;
  • укласти договір про визнання електронних документів з контролюючим органом;
  • сформувати заяву на отримання Книги і надіслати її до контролюючого органу за місцем податкового обліку засобами електронного зв'язку.

Контролюючий орган за місцем податкового обліку реєструє заяву самозайнятої особи на отримання Книги у реєстрі поданих заяв та протягом 3 робочих днів формує і надсилає самозайнятій особі повідомлення про реєстрацію Книги із зазначенням реєстраційного номера Книги та дати її реєстрації.
Форма Книги обліку доходів і витрат та Порядок її ведення затверджені наказом Міндоходів України від 16.09.2013 року №481.

 ДПІ в Оболонському р-ні ГУ Міндоходів у м. Києві