Если сумма страхового возмещения не превышает размер ущерба, НДФЛ не начисляется

24:10:2012 г.

Подлежит ли обложению налогом на доходы физлиц сумма страхового возмещения, которую мне выплатили за поврежденный в ДТП автомобиль?

До оподатковуваного доходу платника податку не включається сума страхового відшкодування, отриманого за договором страхування від страховика-резидента, крім договорів страхування життя, та у разі якщо сума страхового відшкодування не перевищує розміру шкоди, фактично заподіяної вигодонабувачу. Причому цей розмір визначається за звичайними цінами на дату такої страхової виплати (пп. 165.1.27 ст. 165 ПКУ).

ДПС у м. Києві