ФОП-єдинник надає стоматологічні послуги та продає ветпрепарати: що з РРО

13:08:2019 г.


Застосовують РРО ті з ФОП – платників єдиного податку, які надають стоматологічні послуги або продають ветпрепарати та при цьому здійснюють продаж лікарських засобів/виробів медичного призначення Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої або третьої груп при наданні стоматологічних послуг не застосовують реєстратори розрахункових операцій, якщо обсяг доходу протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень.

У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 грн. застосування РРО для таких платників єдиного податку є обов’язковим.

Водночас, якщо вказані фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку надають стоматологічні послуги та при цьому здійснюють реалізацію лікарських засобів і виробів медичного призначення, то незалежно від обсягу доходу, такі платники зобов’язані проводити розрахунки через зареєстрований, опломбований у встановленому порядку та переведений у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідного розрахункового документу.

Аналогічно щодо ветпрепаратів і ветаптек.

РРО не застосовується фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку у ветеринарних аптеках (пунктах) ветеринарних лікарських засобів та ветеринарних препаратів, що використовуються у ветеринарній медицині та тваринництві. Водночас якщо на господарському об’єкті фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку одночасно реалізуються як товари, продаж яких має здійснюватись із обов’язковим застосування реєстратора розрахункових операцій (наприклад вироби медичного призначення), так і будь-які інші товари, то належним чином зареєстрований та переведений у фіскальний режим реєстратор розрахункових операцій повинен застосовуватись під час продажу всіх наявних на господарському об’єкті товарів.

ГУ ДФС у Черкаській області