Як ФОП сплачують податок на нерухоме майно

04:06:2018 г.

Відповідно до п.п. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Податкового кодексу України платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та нежитлової нерухомості.

Фізичні та юридичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати.

Стаття 325 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 №435-ІУ визначає, що суб'єктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи. При цьому п.1 ст.320 Цивільного кодексу України встановлює, що власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, встановлених законом.

Оскільки ст. 266 ПКУ не визначено такого платника як фізична особа – підприємець, то такий платник , ФОП- власник об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, сплачує податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за нормами, передбаченими для фізичних осіб.

ГУ ДФС у Київській області

 

 
 
 

Rambler's Top100