Як знятися з податкового обліку в контролюючих органах ФОП, місцем проживання якої є тимчасово окупована РФ територія України

02:08:2022 г.

Як знятися з податкового обліку в контролюючих органах ФОП, місцем проживання якої є тимчасово окупована рф територія України та/або території населених пунктів на лінії зіткнення?

Після внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань запису про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, процедури та дії по зняттю з податкового обліку фізичних осіб – підприємців, місцем проживання яких є тимчасово окупована російською федерацією територія України та/або території населених пунктів на лінії зіткнення, можуть проводитись за місцем перебування таких осіб у разі їх звернення до відповідних контролюючих органів з документальним підтвердженням особи та місця перебування.

При цьому, фізичній особі необхідно забезпечити остаточні розрахунки з податків від провадження підприємницької діяльності та подати декларацію за останній базовий податковий (звітний) період, в якій відображаються виключно доходи від проведення підприємницької діяльності.

Детальніше: п. 8 розд. IV розд. ІV Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 листопада 2014 року № 1162 із змінами та доповненнями.

ДПС у Закарпатській області