Как данные о прекращение предпринимательства физлица вносят в электронные реестры

24:04:2018 г.

В який термін контролюючим органом вноситься інформація до Реєстру самозайнятих осіб про зняття з обліку ФОП або ФО, яка здійснює незалежну професійну діяльність?

Відповідно до статті 67 Податкового кодексу України та пункту 11.18 розділу XI Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 (у редакції наказу Мінфіну від 22.04.2014 № 462) підставою для зняття фізичної особи - підприємця з обліку у відповідному контролюючому органі є надходження до цього органу відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР) про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичною особою – підприємцем за її рішенням, або за судовим рішенням, або у разі її смерті, або оголошення її померлою, або визнання її безвісно відсутньою, а також відомості відповідної реєстраційної картки.

Дата зняття з обліку фізичної особи - підприємця відповідає даті отримання відомостей про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця та дані про зняття з обліку передаються контролюючим органом за основним місцем обліку такого платника податків до ЄДР із зазначенням: дати та номера запису про зняття з обліку, назви та ідентифікаційного коду контролюючого органу, у якому платника податків знято з обліку.

Після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізична особа продовжує обліковуватись у контролюючих органах як фізична особа – платник податків, яка отримувала доходи від провадження підприємницької діяльності.

Така фізична особа має забезпечити остаточні розрахунки з податків від провадження підприємницької діяльності, в установлені строки подати відповідному контролюючому органу податкову декларацію.

Фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, знімаються з обліку після припинення такої незалежної діяльності, за наявності документально підтвердженої інформації відповідного державного органу, що реєструє таку діяльність або видає документи про право на заняття такою діяльністю (свідоцтва, дозволи, сертифікати тощо).

Згідно зі статтею 5 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та п. 8 розд.. ІV Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 24.11.2014 № 1162, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.12.2014 за № 1553/26330 із змінами, платник єдиного внеску знімається з обліку після проведення перевірки (у разі її проведення), здійснення остаточного розрахунку зі сплати єдиного внеску та закриття інтегрованих карток.

До реєстру страхувальників вносяться відповідні записи із зазначенням дати та причини зняття з обліку платника єдиного внеску. Датою зняття з обліку платника єдиного внеску є дата внесення запису до реєстру страхувальників.

Дані про зняття з обліку фізичних осіб – підприємців, як платників податків та як платників єдиного внеску оприлюднюються на порталі електронних сервісів Міністерства юстиції України.

Крім того, інформацію щодо зняття з обліку в контролюючому органі платників податків, фізичні особи можуть переглянути в інформаційно-телекомунікаційній системі «Електронний кабінет» в процесах «Дані про взяття на облік платників податків» та «Реєстр страхувальників».

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

 

 
 
 

Rambler's Top100