Как в 1ДФ отобразить выплаты судебному исполнителю

15:08:2019 г.

Як роботодавцю відобразити у податковому розрахунку за ф. 1ДФ утримані суми коштів із заробітної плати працівника на підставі постанови приватного виконавця, що перераховані на рахунок приватного виконавця?

Законом України від 02 червня 2016 року № 1403 «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» із змінами і доповненнями встановлено, що приватний виконавець є суб’єктом незалежної професійної діяльності.

Відповідно до частини другої ст. 44 Закону України від 02 червня 2016 року № 1404-VIII «Про виконавче провадження» приватний виконавець для здійснення примусового виконання рішень відкриває в банках рахунки, у тому числі за потреби в іноземній валюті, для:
• обліку депозитних сум і зарахування стягнутих з боржників коштів у національній та іноземній валютах та їх виплати стягувачам;
• зарахування коштів виконавчого провадження;
• зарахування винагороди.

Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 13.01.2015 № 4 із змінами та доповненнями (далі – Порядок).

Згідно з п. 3.6 Порядку у графі 5 «Ознака доходу» зазначається ознака доходу згідно з довідником ознак доходів, наведеним у додатку до цього Порядку. Ознака доходу визначається до нарахованого доходу.

Оскільки відображення доходу в податковому розрахунку за ф. 1ДФ здійснюється, зокрема, залежно від виду доходу за ознаками доходу, то з метою уникнення неоднозначного тлумачення норм чинного законодавства кожний конкретний випадок виникнення податкових відносин слід розглядати з урахуванням документів (матеріалів), які стосуються порушеного питання.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс