Какая максимальная сумма наличного расчета с физлицом, которое является предпринимателем, но операция не связана с его предпринимательской деятельностью

03:10:2017 г.

Яка гранична сума готівкових розрахунків СГ з ФО, яка одночасно зареєстрована як ФОП, якщо розрахунки не пов’язані з підприємницькою діяльністю такої особи?

Відповідно до п. 2.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року № 637 із змінами і доповненнями, підприємства (підприємці) мають право здійснювати розрахунки готівкою між собою та/або з фізичними особами протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами в межах граничних сум розрахунків готівкою, установлених відповідною постановою Правління Національного банку України. Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів без відкриття рахунку, шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточні рахунки. Кількість підприємств (підприємців) та фізичних осіб, з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується.

Обмеження, установлене в абзаці першому цього пункту, стосується також розрахунків під час оплати за товари, що придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок готівкових коштів, одержаних за допомогою електронного платіжного засобу.

Пунктом 1 постанови Правління Національного банку України від 06 червня 2013 року № 210 «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою» із змінами і доповненнями визначено граничну суму розрахунків готівкою, зокрема:
• підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня в розмірі 10 000 (десяти тисяч) гривень;
• між фізичною особою та підприємством (підприємцем) протягом одного дня в розмірі 50 000 (п’ятдесяти тисяч) гривень.

Враховуючи викладене вище, якщо готівкові розрахунки суб’єкта господарювання з фізичною особою, яка одночасно зареєстрована як фізична особа – підприємець, не пов’язані з підприємницькою діяльністю такої фізичної особи, то на такі розрахунки поширюється обмеження щодо граничної суми розрахунків, встановлене у розмірі 50 000 (п’ятдесяти тисяч) гривень.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

 



 
 
 

Rambler's Top100