Кофе, чай за счет работодателя и НДФЛ

01:04:2013 г.

Чи буде об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб споживання працівниками кави, чаю, тістечка тощо, придбаних за рахунок коштів роботодавця?

До загального місячного оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 Кодексу) у вигляді вартості майна та харчування, безоплатно отриманого таким платником, крім випадків, визначених цим Кодексом для оподаткування прибутку підприємств (пп. 164.2.17 п.164.2 пп. «б» ст.164 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI, із змінами та доповненнями (далі – Кодекс)).
Водночас, оподаткування доходів фізичних осіб, у тому числі одержаних у вигляді додаткового блага, виходячи з положень Кодексу, розглядається лише у випадку їх одержання безпосередньо конкретним платником податку.
Тобто, кава, чай, тістечка, придбані зарахунок коштів роботодавця, щопризначені для споживання вофісі будь-яким працівником івідвідувачем офісу, не являються персоніфікованим доходом та не розглядаються якоб’єкт оподаткування податком надоходи фізичних осіб.

Ірина Воротинцева,
головний державний податковий інспектор відділу
взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю
ДПС у Херсонській області