Куда придет уведомление по уплате налога на недвижимость, если физлицо зарегистрировано в зоне АТО

07:12:2017 г.

Яким чином надсилається податкове повідомлення-рішення про сплату сум податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, ФО, яка має податкову адресу (місцезнаходження) в зоні АТО, однак є власником нерухомого майна на іншій території України?

Відповідно до п.п. 266.7.2 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 ПКУ, та відповідні платіжні реквізити, зокрема органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Згідно з п.п. 38.6 п. 38 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, розташовані на тимчасово окупованій території та/або території населених пунктів на лінії зіткнення, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до ст. 266 ПКУ у період з 14 квітня 2014 року по 31 грудня року, в якому завершено проведення антитерористичної операції.

Тобто за об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, розташовані на іншій території України, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується на загальних підставах.

Враховуючи зазначене, контролюючі органи надсилають податкові повідомлення-рішення про сплату сум податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, фізичним особам за місцем їх податкової адреси.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

 

 
 
 

Rambler's Top100