Можно ли оформить розничную алколицензию в электронном виде?

22:05:2017 г.

Чи має можливість СГ оформити ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями або тютюновими виробами в електронному вигляді?

Закон України від 02 березня 2012 року № 222 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» (далі – Закон) регулює суспільні відносини у сфері ліцензування видів господарської діяльності, визначає виключний перелік видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, встановлює уніфікований порядок їх ліцензування, нагляд і контроль у сфері ліцензування, відповідальність за порушення законодавства у сфері ліцензування видів господарської діяльності.

Відповідно до ст. 1 Закону ліцензія - запис у Єдиному державному реєстрі (далі - ЄДР) юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про рішення органу ліцензування щодо наявності у суб’єкта господарювання права на провадження визначеного ним виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню.

Згідно із ст. 18 Закону до ЄДР вносяться відомості про ліцензування видів господарської діяльності, визначені Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань». Органи ліцензування вносять до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань: рішення, прийняті органами ліцензування відповідно до цього Закону, - у день їх прийняття та документи, подані до органів ліцензування, та іншу інформацію про ліцензування видів господарської діяльності, необхідну для ведення зазначеного реєстру, - у день їх отримання органами ліцензування.

Законом України від 06 жовтня 2016 року № 1666-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності» внесено зміни до пп. 5 п. 2 розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України від 26 листопада 2015 року № 835-VII «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємництва громадських формувань», зокрема встановлено, що до 01 січня 2019 року відомості про видані ліцензії продовжують вноситися на надаватися відповідно до Єдиного ліцензійного реєстру, а також набуття здобувачем ліцензії права на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, відбувається з дня оприлюднення прийнятого органом ліцензування рішення про видачу ліцензії на відповідний вид діяльності на його офіційному веб-сайті.

Отже, переведення в електронний формат відбудеться після законодавчого врегулювання видачі ліцензій на виробництво та обіг спирту, алкогольних напої та тютюнових виробів в електронній формі.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

 

 
 
 

Rambler's Top100