Можно ли спонсорскую помощь отнести в предпринимательские расходы?

21:08:2013 г.

Я – фізична особа – підприємець. Нещодавно мною була надана спонсорська допомога неприбутковій організації. Чи можу я включити суму такої допомоги до витрат у своїй діяльності?

Відповідь: Згідно зі статтею 177 Податкового кодексу України об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.
До переліку витрат фізичної особи - підприємця, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з розділом ІІІ Податкового кодексу України.
Згідно із пунктом 138.1 статті 138 розділу ІІІ Податкового кодексу України витрати, що враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування, складаються із витрат операційної діяльності, які визначаються згідно з пунктами 138.4, 138.6 - 138.9, підпунктами 138.10.2 - 138.10.4 пункту 138.10, пунктом 138.11 статті  138 Податкового кодексу України.
Витрати у вигляді коштів, добровільно перерахованих до неприбуткових організацій, відносяться до складу інших витрат згідно з підпунктом 138.10.6 пункту 138.6 статті 138 Податкового кодексу України, тобто не являються витратами операційної діяльності.
Таким чином, сума благодійної (спонсорської) допомоги, яка надана неприбутковій організації фізичною особою – підприємцем, не відноситься до витрат такого підприємця.

ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві