Начисление ЕСВ на суммы компенсации за неиспользованный отпуск

11:01:2013 г.

Начисляется ли единый взнос на суммы денежной компенсации за неиспользованный отпуск работнику, который увольняется?

Базою для нарахування єдиного внеску для роботодавців і найманих працівників є суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці».

Згідно з пп. 2.2.12 п. 2.2 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату України від 13.01.2004 р. № 5, суми грошових компенсацій у разі невикористання щорічних (основної та додаткових) та додаткових відпусток працівникам, які мають дітей, у розмірах, передбачених законодавством, включаються до фонду оплати праці у складі фонду додаткової заробітної плати.

Отже, суми компенсації за невикористану відпустку є базою для нарахування та утримання єдиного внеску.

Державна податкова служба України