Неправильна дата у податковій накладній: як виправити?

03:04:2018 г.

Податкову накладну складають у день виникнення податкових зобов’язань з ПДВ. Якщо в ній неправильно зазначили дату, виправити таку помилку не можна через розрахунок коригування до такої податкової накладної.

Податкову накладну з неправильною датою платник податку може визначити як зайво складену. Він має право скласти розрахунок коригування такої податкової накладної, зазначивши в ньому всі числові показники зі знаком «–».
Такий розрахунок коригування складають на дату, коли виявили факт зазначення неправильної дати у податковій накладній. І скласти його можна лише до податкової накладної, яку зареєстрували в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН).

Розрахунок коригування до зайво складеної податкової накладної передбачає зменшення її числових показників. Тому такий розрахунок коригування із дотриманням строків реєстрації має зареєструвати в ЄРПН платник податку, зазначений у такій податковій накладній як покупець (отримувач) товарів/послуг.

Потрібно також скласти і зареєструвати правильну податкову накладну за операцією з постачання товарів/послуг, що відповідає даті настання «першої події» за такою операцією.

Головбух

 
 
 

Rambler's Top100