Нотариальное удостоверение договоров купли-продажи ввозимых в Украину авто

14:12:2016 г.

Чи підлягають нотаріальному посвідченню договори купівлі-продажу, міни чи дарування тощо, що підтверджують право власності на транспортні засоби, які ввозяться громадянами для вільного обігу на митній території України?

Відповідно до частини першої ст. 377 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року
№ 4495-VI зі змінами і доповненнями товари за товарними позиціями 8701 - 8707, 8711, 8716 згідно з УКТ ЗЕД (далі – ТЗ), які підлягають державній реєстрації, при ввезенні громадянами на митну територію України або надходженні на митну територію України на адресу громадян у несупроводжуваному багажі або вантажних відправленнях для вільного обігу, незалежно від їх вартості, підлягають письмовому декларуванню та митному оформленню в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, з оподаткуванням ввізним митом за повними ставками Митного тарифу України, акцизним податком і податком на додану вартість за ставками, встановленими Податковим кодексом України.

Правила митного контролю та митного оформлення ТЗ, що переміщуються громадянами через митний кордон України, затверджені наказом Державної митної служби України від 17.11.2005 № 1118, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25.11.2005 за № 1428/11708 зі змінами та доповненнями (далі – Правила № 1118).

Так, п. 1 розд. ІІІ Правил № 1118 передбачено, що при ввезенні ТЗ на митну територію України його власник або вповноважена особа представляє уповноваженій посадовій особі митниці ДФС, у зоні діяльності якої розташований пункт пропуску через державний кордон України, ТЗ для здійснення митного огляду й подає оригінали та ксерокопії документів, що підтверджують право власності на ТЗ або користування ним (у тому числі з правом розпорядження).

До документів, що підтверджують право власності на ТЗ, які придбані (отримані) у громадян чи підприємств, відносяться, зокрема, засвідчені нотаріально в країні придбання або в консульських установах чи в посольствах України договори купівлі-продажу, міни чи дарування тощо (п. 1 розд. І Порядку № 1118).

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 
 

Rambler's Top100