Новий закон звільняє ФОП від сплати ЄСВ "за себе" за травень

28:05:2020 г.

Опублікований Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавирусной хвороби ( COVID-19)" від 13 травня 2020 року № 591-IX, який, зокрема,  звільняє ФОП від сплати ЄСВ "за себе" на період з 1 по 31 травня 2020 року.

Нагадаємо, що за березень і квітень 2020 року ФОП звільнені від сплати ЄСВ "за себе" Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" від 17 березня 2020 року № 533-IХ.

Умови такого звільнення залишаються незмінними:

— періоди звільнення включаються до страхового стажу і вважається, що страхові суми були сплачені в розмірі мінімального страхового внеску;

— такі особи за власним бажанням можуть прийняти рішення про нарахування та сплату ЄСВ. Потрібно пам’ятати, що інформація про нараховані та сплачені суми має бути показана у звітності про нарахування ЄСВ за звітний період, визначений для таких осіб законодавством.