Нововведення Закону №466: Строки проведення перевірок фізичних осіб – підприємців

14:09:2020 г.

ГУ ДПС у м. Києві нагадує, що Законом України від 16.01.2020 №466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» змінено норми Податкового Кодексу України (далі – ПКУ), які регулюють строки проведення документальних перевірок фізичних осіб – підприємців та надання документів на перевірку.

Оновлена редакція пункту 82.2 статті 82 ПКУ передбачає можливість додаткового продовження документальних позапланових перевірок на 3 робочі дні, у разі якщо платником при проведенні перевірки надано документи менше ніж за 3 робочі дні до її завершення.

Зокрема, під час проведення перевірок посадові особи мають право отримувати від платників належним чином завірені копії первинних документів.

Також, зазнав змін пункт 85.4 статті 85 ПКУ в частині встановлення строку для надання посадовою особою запиту про надання документів. Такий запит повинен бути поданий не пізніше ніж за 5 робочих днів до дати завершення перевірки.

Якщо контролюючим органом порушено визначений термін щодо надання запиту, за заявою платника проведення перевірки повинно бути зупинено на строк не менше ніж 5 робочих днів.

Звертаємо увагу, у зв’язку з внесенням змін до пункту 82.4 статті 82 ПКУ, контролюючий орган має можливість зупиняти документальні перевірки всіх категорій платників податків.

ГУ ДПС у м. Києві