НСЛ к зарплате работника, который является ФЛП

07:11:2012 г.

Правомерно ли применение налоговой социальной льготы по налогу на доходы к заработной плате работника предприятия, если такой работник зарегистрирован в качестве физлица-предпринимателя, но доходы от предпринимательской деятельности не получает (деятельность не проводится)?
Відповідно до пп. 169.2.3 ПКУ податкова соціальна пільга не може бути застосована до доходу самозайнятої особи від провадження підприємницької діяльності, а також іншої незалежної професійної діяльності.
Таким чином, Податковим кодексом передбачено обмеження на застосування податкової соціальної пільги лише у частині доходу самозайнятої особи від провадження підприємницької діяльності, а також іншої незалежної професійної діяльності.
Отже, фізичні особи — підприємці, які працюють за трудовим договором та отримують доходи у вигляді заробітної плати, з 01.01.2011 р. набули права на застосування податкової соціальної пільги.

Крім того, податкова соціальна пільга може застосовуватися до заробітної плати незалежно від того, чи отримує така особа дохід від заняття підприємницькою (або іншою незалежною професійною) діяльністю.

ДПС у м. Києві