Ограничения для ФЛП при покупке ТМЦ за наличные средства

07:05:2012 г.

ЗАПИТАННЯ: Могут ли СПД, занимающиеся компьютерной деятельностью, приобретать компьютеры за наличный расчёт?

ВІДПОВІДЬ: Державна податкова адміністрація в Одеській області, керуючись порядком надання податкових консультацій згідно ст. 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VI, у межах своєї компетенції повідомляє наступне.
Відповідно п.2.2 глави 2 Постанови Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 №637 "Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні" із змінами та доповненнями (далі - Постанова), підприємства (підприємці) здійснюють розрахунки готівкою між собою із фізичними особами (громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, які не здійснюють підприємницької діяльності) через касу як за рахунок готівкової виручки, так і за рахунок коштів, одержаних із банків. Зазначені розрахунки проводяться також шляхом переказу готівки для сплати відповідних платежів. Підприємства (підприємці) здійснюють облік операцій з готівкою у відповідних книгах обліку та відповідно п.2.3 глави 2 Постанови, гранична сума готівкового розрахунку одного підприємства (підприємця) з іншим підприємством (підприємцем) протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами встановлюється відповідною постановою Правління Національного банку України. Платежі понад зазначену граничну суму проводяться виключно у безготівковій формі. Кількість підприємств (підприємців), з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежуються. Зазначені обмеження стосуються також розрахунків готівкою між підприємствами в оплату за товари, що придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок коштів, одержаних за корпоративними спеціальними платіжними засобами.

Отже суб`єкти господарювання мають право придбати на виробничі (господарські) потреби товар за готівкові кошти, якщо гранична сума готівкового розрахунку не перевищує граничні обмеження встановлені постановою Правління Національного банку України.

ДПС у Одеській області