Оновлено форму декларації акцизного податку

11:02:2021 г.

27 січня 2021 року вступив у дію наказ Мінфіну від 27 листопада 2020 року № 729, яким затверджено нові форми акцизної накладної та розрахунку до неї. Не зважаючи на прийняті нові форми цих документів ДПС приймала їх від платників акцизного податку за неоновленими формами в електронній формі. Все пов’язано із тестовими роботами з програмним забезпеченням, яке забезпечує приймання та обробку нових електронних форм документів.

Наразі змінюються форми декларації акцизного податку та порядку її заповнення і подання, що затверджено наказом Мінфіну 8 грудня 2020 року № 747. Даний наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Що змінюється? Зміни зачепили розділ В «Податкові зобов’язання з реалізації пального», а розділ Г «Податкові зобов’язання з автомобілів легкових, кузовів до них, причепів та напівпричепів, мотоциклів (включаючи мопеди), велосипедів з допоміжним мотором, з колясками або без них, моторних транспортних засобів, призначених для перевезення 10 осіб і більше, моторних транспортних засобів для перевезення вантажів» доповнено новими рядками. Додали зовсім новий додаток 14 «Розрахунок суми акцизного податку з реалізації пального під час зміни умов оподаткування згідно з підпунктом 229.8.13 пункту 229.8 статті 229 розділу VI Кодексу».

В новій редакції викладено і такі додатки:

- додаток 2 «Розрахунок суми акцизного податку з тютюнових виробів, на які встановлено специфічні та адвалорні ставки акцизного податку одночасно»;

- додаток 6 «Розрахунок суми акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів»;

- додаток 7 «Розрахунок суми акцизного податку з реалізації електричної енергії».

Незалежно від того, чи провадили платники господарську діяльність у звітному періоді та чи виникають податкові зобов’язання зі сплати акцизного податку, зобов’язані заповнювати та подавати відповідні розділи та додатки до декларації за кожний звітний період:

• суб’єкти господарювання, які відповідно до п. 212.1 ПК є платниками акцизного податку та мають чинні (у тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством (п. 49.2-1 ПК);

• платники, визначені пп. 212.1.15 ПК.

Інші платники мають заповнювати та подавати розділи і додатки до декларації лише щодо тих операцій, які вони здійснюють і за якими у них виникають податкові зобов’язання зі сплати акцизного податку.