Освобожден ли от ЕСВ предприниматель, находящийся в местах лишения свободы

13:06:2018 г.

Чи застосовується відповідальність до ФОП, яка відбуває покарання в місцях позбавлення волі, за несвоєчасну подачу звітності по ЄВ та чи повинна така особа сплачувати ЄВ за період відбування покарання?

Відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) є ФОП, в тому числі ФОП - платники ЄП.

Платники ЄВ зобов’язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати ЄВ та подавати звітність до контролюючого органу за основним місцем обліку платника ЄВ у строки, порядку та за формою, що визначені законодавством (пп. 1 та 4 частини другої ст. 6 Закону № 2464).

База нарахування та порядок обчислення і сплати ЄВ для відповідних категорій платників ЄВ визначено ст.ст. 7 та 9 Закону № 2464.

Відповідальність платника у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати ЄВ, а також у разі неподання або несвоєчасного подання звітності передбачена ст. 25 Закону № 2464.
Законом № 2464 не передбачено пільги щодо звільнення від сплати ЄВ ФОП, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі.

Отже, такі особи викогують обов’язки платника ЄВ, передбачені частингою другою ст. 6 Закону № 2464, на загальних підставах.

Разом з тим ст. 19 Податкового кодексу України визначено, що платник податків веде справи, пов’язані зі сплатою податків, особисто або через свого представника. Представниками платника податків визнаються особи, які можуть здійснювати представництво його законних інтересів та ведення справ, пов’язаних із сплатою податків, на підставі закону або довіреності. Довіреність, видана платником податків - фізичною особою на представництво його інтересів та ведення справ, пов’язаних із сплатою податків, має бути засвідчена відповідно до чинного законодавстваъ

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

 

 
 
 

Rambler's Top100