Отражение в ф. 1ДФ подотчетных сумм и ЕСВ

03:07:2012 г.

Запитання: просимо надати роз’яснення стосовно заповнення форми 1 ДФ:

  • під ознакою 118 відображаються усі кошти отримані платником податку на відрядження або під звіт, чи тільки надміру витрачені кошти та оподатковуванні ПДФО;
  • чи слід відображати у формі 1 ДФ суми єдиного внеску з ознакою 133?

Відповідь: Відповідно до пп. "б" п. 176.2 ст. 176 розділу IV Податкового кодексу України від 02.12.10 р. № 2755-VI (зі змінами та доповненнями, далі - Кодекс) особи, які мають статус податкових агентів, зобов'язані подавати Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку (далі - податковий розрахунок ф. № 1ДФ), затвердженому наказом ДПА України від 24.12.10 р. № 1020, у строки, встановлені Кодексом для податкового кварталу, до органу державної податкової служби за місцем свого розташування.
Відповідно до частини 4 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.10 р. № 2464-VI (зі змінами та доповненнями, далі - Закон № 2464) справляння єдиного внеску здійснюється із суми заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), не зменшеної на суму утриманих податків та інших обов'язкових платежів, які сплачуються згідно із чинним законодавством, та із суми утримань, що здійснюються відповідно до закону або за договорами позики, придбання товарів і виплат, виконуваних за дорученням отримувача.
Відповідно до частини першої ст. 21 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.03 р. № 1058-IV (зі змінами та доповненнями, далі - Закон) органи Пенсійного фонду ведуть облік усіх застрахованих осіб та персоніфікований облік надходження страхових внесків, створюють і забезпечують функціонування єдиного державного автоматизованого банку відомостей про застрахованих осіб, здійснюють облік коштів Накопичувального фонду на накопичувальних пенсійних рахунках.
Разом з тим, Прикінцевими положеннями Закону встановлено, що вимоги (положення), які стосуються Накопичувального фонду, набирають чинності з дня запровадження законом порядку перерахування частини страхових внесків до Накопичувального фонду.
Враховуючи наведене, а також необхідність у майбутньому удосконалення обліку суми збору на державне пенсійне страхування, що вносяться за рахунок працедавця у розмірах, визначених законом, та обліковуються в індивідуальній картці застрахованої особи (найманого працівника), зазначена інформація до набрання чинності законом про запровадження перерахування частини страхових внесків до Накопичувального фонду у Податковому розрахунку ф. № 1ДФ ознака "133" не відображається.
Щодо коштів, виданих фізичним особам під звіт, слід зазначити наступне. Кошти, отримані платником податку на відрядження або під звіт, відображаються у Податковому розрахунку ф. № 1ДФ з ознакою доходу "118".
Відповідно до пп. 165.1.11 п. 165.1 ст. 165 Кодексу кошти, отримані платником податку на відрядження або під звіт і розраховані згідно із п. 170.9 ст. 170 Кодексу, не включаються до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.
Суми надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки, включаються до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу (пп. 164.2.11 п. 164.2 ст. 164 Кодексу).
За ознакою доходу "118" відображаються суми надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт, які не були повернуті платником податку у встановлений строк, і які є доходом, що оподатковується.

ДПІ у Деснянському районі м. Києва