Ответственность за занижение обязательства по налогу на доходы физических лиц в годовой декларации

05:10:2012 г.

Какая ответственность физлица предусмотрена за занижение обязательства по налогу на доходы физических лиц в годовой декларации об имущественном положении и доходах, обнаруженное налоговым органом?

Пунктом 123.1 ст. 123 ПКУ встановлено, що у разі якщо контролюючий орган самостійно визначає, зокрема, суму податкового зобов’язання на підставах згідно з підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4 — 54.3.6 ст. 54 ПКУ, то це тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25% суми визначеного податкового зобов’язання; при повторному протягом 1095 днів визначенні контролюючим органом суми податкового зобов’язання з цього податку — накладення на платника штрафу у розмірі 50% суми нарахованого податкового зобов’язання.
Крім того, згідно з пп. 129.1.1 ст. 129 ПКУ після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Пеня, визначена пп. 129.1.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) з розрахунку 120% річних облікової ставки НБУ, що діє на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожен календарний день прострочення у його сплаті (п. 129.4 ст. 129 ПКУ).
Відповідно до ст. 1641 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.84 р. №8073-X неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
У разі виправлення помилок шляхом подання нової звітної декларації про майновий стан і доходи до закінчення граничного терміну подання відповідальність за заниження податкового зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб не застосовується.

 

Вісник податкової служби