Перевірка банками сплати ЄСВ при виплаті зарплати: умови будуть змінені

27:06:2022 г.

Повідомлення про оприлюднення проєкту наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку прийняття надавачами платіжних послуг на виконання платіжних інструкцій на виплату заробітної плати»

Державна податкова служба України повідомляє про оприлюднення Міністерством фінансів України проєкту наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку прийняття надавачами платіжних послуг на виконання платіжних інструкцій на виплату заробітної плати» (далі – проєкт наказу).

Проєкт наказу розроблено з метою приведення нормативно-правової бази Міністерства фінансів України у відповідність до норм чинного законодавства України та удосконалення її щодо затвердження Порядку прийняття надавачами платіжних послуг на виконання платіжних інструкцій на виплату заробітної плати (далі – Порядок), запровадження електронної форми довідки-розрахунку для видачі (перерахування) коштів для виплати заробітної плати; визнання наказу Міністерства доходів і зборів України від 09 вересня 2013 року № 453 «Про затвердження Порядку прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 17 вересня 2013 року за № 1602/24134 (далі – Порядок № 453), таким, що втратив чинність.

Проєкт наказу передбачає затвердження Порядку, який відповідатиме чинним нормам Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», прийняття якого врегульовує проблему щодо наявної на сьогодні в Порядку № 453 невідповідності вимоги щодо сплати єдиного внеску у розмірі не менше 1/3 суми коштів для виплати заробітної плати як такої, що суперечить чинному законодавчо встановленому розміру єдиного внеску.

Також проєкт наказу передбачає надання можливості платникам єдиного внеску отримувати довідку-розрахунок для видачі (перерахування) коштів для виплати заробітної плати як у паперовій формі, так і в електронній.

Крім цього, використовуються нові терміни, запроваджені Законом України «Про платіжні послуги», зокрема терміни «платіжна інструкція», «надавач платіжних послуг».

Проєкт наказу оприлюднений на офіційній сторінці Міністерства фінансів України в мережі Інтернет ( https://mof.gov.ua/uk/legal_acts_drafts_2022-558 ).

Зауваження та пропозиції стосовно змісту проєкту наказу просимо надавати у письмовій та електронній формі протягом місяця з дня публікації цього оголошення за наступними адресами:

Міністерство фінансів України, 01008, м. Київ-8, вул. Грушевського, 12/2, е-mail: Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script , Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script

Державна регуляторна служба України, 01001, м. Київ-11, вул. Арсенальна, 9/11, е-mail: Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script

ДПСУ