Платит ли комиссионер акцизный налог?

26:09:2018 г.

Платником акцизного податку є суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів.

За договором комісії одна сторона (комісіонер) зобов’язується за дорученням другої сторони (комітента) за плату вчинити один або кілька правочинів від свого імені, але за рахунок комітента (ст. 1011 Цивільного кодексу України).

Отже, платником акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів є комісіонер, як особа, яка здійснює реалізацію товарів (в тому числі через власні пункти продажу).

Виникнення обов’язку із нарахування та сплати акцизного податку у інших осіб (у тому числі власника товару) не передбачено.

Обов’язок із нарахування та сплати акцизного податку у інших осіб (у тому числі власника товару) не виникає.
Зазначена норма передбачена п.п 212.1.11 ст. 212 Податкового кодексу України.

ГУ ДФС у Запорізькій області

 

 
 
 

Rambler's Top100