Проблеми ФОП: рішення очима Мінфіну

09:12:2019 г.

Міністр фінансів Оксана Маркарова розповіла, як в міністерстві будуть вирішувати проблеми фізичних осіб-підприємців. Про це вона сказала в ході години запитань до уряду у Верховній Раді, передає РБК-Україна.

За словами міністра, зараз на щотижневій основі засідають групи для вирішення проблем ФОП.

"Що стосується фізичних осіб-підприємців, то ми не тільки чуємо їх. Ми зараз фактично на щотижневій основі проводимо групи. Це і координаційна рада, організована в Міністерстві економічної політики, і група, яка розробляє основні проблеми справжніх ФОП. Тобто не тих, хто використовує цю систему для ухилення від сплати податків у великих компаніях ", - заявила Маркарова.

За її словами, у ФОП є дві проблеми, які будуть намагатися вирішити в Мінфіні і податковій службі.

"Перше - наскільки прозоро, безкоштовно і просто запрацює система електронних РРО. Ми зараз над цим працюємо, буде кілька роз'яснень Мінфіну, у нас є рік на це. По-друге, вони бояться з приводу їх майбутніх відносин з податковою. Тому ми найближчим часом разом з податковою службою вийдемо з виконанням, в тому числі указу президента ... Це стосується того, яким чином податкова не буде чинником ризику та негативним фактором для справжніх підприємців. Ми їх дуже поважаємо і націлені створити для них правильні умови діяльності", - додала вона.

Нагадаємо, в Раді планують зареєструвати законопроект, який скасовує необхідність вести паперову книгу обліку для фізичних осіб - підприємців, які не платять податок на додану вартість (ПДВ).

Як писало РБК-Україна на початку листопада, Кабінет міністрів України до кінця року має розробити законопроекти щодо створення сприятливих умов для діяльності підприємців, відповідно до підписаного указу президента Володимира Зеленського про проведення реформ щодо зміцнення держави.

Додамо також, комітет з питань антикорупційної політики рекомендував ВР прийняти за основу законопроект, який повинен усунути податкову дискримінацію для ФОП.

РБК-Україна