Расходы на уплату налогов предпринимателем на общей системе налогообложения

18:11:2011 г.

Згідно з п. 177.4 ст. 177 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі — ПКУ) до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з розділом ІІІ цього Кодексу. Так, згідно з абз. «в» пп. 138.10.4 п. 138.10 ст. 138 розділу ІІІ ПКУ до інших операційних витрат, що враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування, відносяться суми нарахованих податків та зборів, установлених ПКУ (крім тих, що не визначені у переліку податків та зборів, встановлених ПКУ), інших обов’язкових платежів, встановлених законодавчими актами, за винятком податків та зборів, передбачених пп. 139.1.6 і 139.1.10 ст. 139 ПКУ, та пені, штрафів, неустойки, передбачених пп. 139.1.11 ст. 139 ПКУ.
Зокрема, згідно з пп. 139.1.6 не враховуються суми податку на додану вартість, включеного до ціни товарів (робіт, послуг), що придбаваються платником податку для виробничого або невиробничого використання, податків на доходи фізичних осіб, які відраховуються із сум виплат таких доходів згідно з розділом IV цього Кодексу.
Для платників податку, які не зареєстровані як платники податку на додану вартість, до складу витрат входять суми податків на додану вартість, сплачених у складі ціни придбання товарів, робіт, послуг, вартість яких належить до витрат такого платника податку. Згідно з пп. 139.1.10 не враховується сума збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності, яка враховується у зменшення податкового зобов’язання платника податку в порядку, передбаченому пунктами 152.1 і 152.2 статті 152 цього Кодексу.

ДПА у Львівській області