Рассрочка налогов: ответы налоговой

17:10:2014 г.

Нещодавно було проведено черговий сеанс телефонного зв’язку „гаряча лінія” з начальником управління податкового боргу ДПІ у Солом’янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві Оксаною Петрівною Ванжулою на тему: «Розстрочення, відстрочення грошових зобов’язань (податкового боргу) платників податків». Пропонуємо Вашій увазі відповіді на деякі із запитань, які надійшли від платників податків під час сеансу зв’язку "гаряча лінія":

Чим регламентується процедури розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу) платника податків?
Відповідь: Розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу) для платників передбачене ст.100 Податкового кодексу України; Порядком розстрочення (відстрочення) затвердженим наказом Міндоходів від 10.10.2013 року № 574; постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 року №1235 затверджено перелік обставин, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу, і доказів існування таких обставин.

Розстрочення на яку суму уповноважена надавати ДПІ ?
Відповідь: Державні податкові інспекції уповноважені приймати рішення про розстрочення (відстрочення) на суму, що не перевищує 300 тис. грн.;

  • Головні управління Державної фіскальної служби України -  на суму не більше 3 млн. гривень;
  • Державна фіскальна служба України - без обмежень суми;

Які документи подаються платником для розгляду питання про надання розстрочення (відстрочення) платежів?
Відповідь: Для розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу) платник податків звертається до органу доходів і зборів за місцем свого обліку або за місцем обліку такого грошового зобов'язання (податкового боргу) з письмовою заявою від за формою згідно з додатком 1 до наказу Міндоходів України від 10.10.2013 року № 574, в якій зазначаються суми податків, зборів, штрафних (фінансових) санкцій (штрафів), пені, сплату яких платник податків просить розстрочити (відстрочити), а також строк розстрочення (відстрочення) та періоди сплати. При цьому окремо зазначаються суми, строк сплати яких ще не настав, а також строк сплати яких вже минув.
До заяви додається економічне обґрунтування, яке складається з:

  • переліку обставин, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу, і доказів існування таких обставин;
  • аналізу фінансового стану;
  • графіка погашення розстрочених (відстрочених) сум;
  • розрахунків прогнозних доходів платника, що гарантують виконання графіка погашення.

Як швидко орган доходів і зборів приймає рішення про надання або ненадання розстрочення (відстрочення)?
Відповідь: За результатами розгляду заяви керівник органу доходів і зборів або його заступник протягом 30 календарних днів з дати її подання або приймає рішення про розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу), або відмовляє платнику в розстроченні (відстроченні) у письмовій формі за відсутності підстав та при недотриманні обов'язкових вимог, визначених Порядком №574.

Що є доказами існування обставин, які є підставою для відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу платника?
Відповідь: Доказами, що підтверджують факт настання (існування) обставин, які є підставою для відстрочення платежів до бюджету є:

  • висновок Торгово-промислової палати про настання обставин непереборної сили чи стихійного лиха на території України (регламент засвідчення Торгово-промисловою палатою країни та регіональними торгово-промисловими палатами форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) затверджений рішенням Президії ТПП України від 15.07.2014 року №40(3));
  • рішення Президента України про оголошення окремих місцевостей України зоною надзвичайної екологічної ситуації, затверджені Верховною Радою України – у цьому разі заявник додатково подає довідку, видану відповідним місцевим органом, що має право підтверджувати наявність обставин непереборної сили.

Чи передбачені процедури розстрочення єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування (ЄСВ)?
Відповідь: Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.201 року №2464-VI не передбачена можливість надання розстрочень (відстрочень) зі сплати ЄСВ.

ДПІ у Солом’янському районі ГУ Міндоходів у м. Києв