Що робити ФОП, якщо втрачені первинні документи

21:02:2012 г.

Якщо фізособа-підприємець втратив документи, що підтверджують доходи або витрати, які дії він повинен здійснити?

Згідно з п. 177.4 ст. 177 розділу IV ПКУ від 2 грудня 2010 року №2755-IV зі змінами та доповненнями, до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з розділом III ПКУ. Склад витрат та порядок їх визначення встановлено розділом ІІІ ПКУ.

Згідно з п. 138.2 ст. 138 розділу ІІІ ПКУ витрати, які враховуються для визначення об’єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом ІІ ПКУ.

Відповідно до пп. 139.1.9 ст. 139 розділу ІІІ ПКУ від 2 грудня.2010 року №2755-VI витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими первинними документами, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку та нарахування податку, не враховуються при визначенні оподатковуваного прибутку.

У разі втрати, знищення або зіпсуття зазначених документів платник податку має право письмово заявити про це органу ДПС та здійснити заходи, необхідні для поновлення таких документів. Письмова заява має бути надіслана до/або разом із поданням розрахунку податкових зобов’язань за звітний податковий період. Якщо платник податку не подасть у такий строк письмову заяву та не поновить зазначених документів до закінчення податкового періоду, наступного за звітним, не підтверджені відповідними документами витрати не включаються до витрат за податковий звітний період та розрахунку об’єкта оподаткування, і на суму недосплаченого податку нараховується пеня у розмірі 120 відсотків облікової ставки НБУ.

Отже, у разі втрати, документів платник податку має право письмово заявити про це податковому органу та здійснити заходи для поновлення таких документів.

Відділ масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян Харківської ОДПІ

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить