Штрафы за продажу топлива в таре до 2-х литров

26:09:2017 г.

Чи застосовуються штрафні санкції відповідно до п. 117.3 ст. 117 ПКУ за реалізацію пального в ємностях до 2 літрів без реєстрації таких суб’єктів господарювання платниками акцизного податку?

Відповідно до п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) реалізація пального це – будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (в тому числі передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника. Не вважаються реалізацією пального операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів зберігання та передачі (відпуску, відвантаження) пального в споживчій тарі ємністю до 2 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками.

Пунктом 117.3 ст. 117 ПКУ передбачено, що здійснення суб’єктами господарювання операцій з реалізації пального без реєстрації таких суб’єктів платниками акцизного податку у порядку, передбаченому ПКУ, – тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців у розмірі 100 відсотків вартості реалізованого пального.

При цьому згідно з п. 20 прим. 1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ штрафні санкції за здійснення суб’єктами господарювання операцій з реалізації пального в ємностях до двох літрів без реєстрації таких суб’єктів платниками акцизного податку, передбачені п. 117.3 ст. 117 ПКУ, не застосовуються з дати виникнення зобов’язання щодо такої реєстрації.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

 

 
 
 

Rambler's Top100