Справка 22-ОПП как разрешение непредставления налоговых деклараций

15:10:2013 г.

Чи потрібно подавати податкову звітність фізичній особі підприємцю у разі отримання ним довідки за ф. № 22-ОПП, але не поданої до державного реєстратора?

Відповідь. Якщо отримана довідка за ф. № 22-ОПП не подана платником податку до державного реєстратора, то такий платник податку вважається не знятим з обліку та зобов’язаний згідно з п.49.2 ст.49 Податкового кодексу України за кожний встановлений звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до Податкового кодексу України незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.
До проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, така особа не втрачає статусу платника податків, не знята з обліку в органі Міндоходів та зобов’язана дотримуватися вимог податкового законодавства відповідно до положень Податкового кодексу України.

ДПІ у Дарницькому районі ГУ Міндоходів у м. Києві