Визначення терміну «податкова адреса» у разі реєстрації за (прописки) в одному місці, а отримання доходу в іншому!

20:04:2012 г.

Шановні громадяни! Триває кампанія декларування доходів громадян, отриманих в 2011 році. Декларацію про майновий стан та доходи необхідно подати за місце реєстрації!

Звертаємо Вашу увагу, що відповідно до ст. 67 Конституції України від 28 червня 1996 року кожен громадянин зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом. Згідно із ст. 29 Цивільного кодексу України від 16.01.03 № 435-IV із змінами та доповненнями, місцем проживання фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому (гуртожиток, готель тощо), у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово. Крім того, згідно із п. 49.1 ст. 49 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) податкова декларація подається за звітний період в установлені ПКУ строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків. Відповідно до п. 45.1 ст. 45 ПКУ платник податків – фізична особа зобов’язаний визначити свою податкову адресу. Податковою адресою платника податків – фізичною особою визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків в органі державної податкової служби. Платник податків – фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси. Згідно із п. 179.7 ст. 179 ПКУ сума податкових зобов’язань, донарахована органом державної податкової служби сплачується до відповідного бюджету у строки, встановлені ПКУ. Враховуючи вищевикладене, платник податків, який відповідно до норм чинного законодавства зобов’язаний (має право) надати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, але на той час проживає не за місцем реєстрації (прописки), а в іншому місці, то він має подати декларацію до органу державної податкової служби за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними.

Нагадуємо, що при ДПІ у Печерському районі м. Києва працюють консультаційні центри. Якщо у Вас виникли будь-які запитання щодо заповнення та подання податкової декларації про майновий стан та доходи, а також відповідних додатків до неї звертайтесь за тел.: 201-13-61; 201-13-58.

 ДПІ у Печерському районі м. Києва ДПС