Выплачиваем средства предпринимателю: какие документы нужно получить от него

27:11:2012 г.

Какие документы необходимо потребовать у предпринимателя для того чтобы не облагать налогом средства, которые ему выплачиваются за оказанные им услуги?

ДПС у Львівській області відповідає, що під час нарахування (виплати) фізичній особі - підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, податок на доходи у джерела виплати не утримується, якщо підприємець, який отримує такий дохід, надав копію документу, що підтверджує його державну реєстрацію відповідно до закону як суб'єкта підприємницької діяльності.

Це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця.

Від себе додамо, що для уникнення оподаткування підприємцям достатньо надати податковому агенту лише копію виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців.

Нагадаємо, нещодавні зміни внсені Законом №4839-IV дещо змінюють статус цієї виписки та перелік відомостей які вона містить. Детальніше: “Тільки виписка зможе підтвердити існування підприємця або юридичної особи”
 

ДПС у Львівській області