За якою формою роботодавці подають звітність по ЄСВ якщо така звітність не подавалася за попередні звітні періоди, в тому числі до 2021 року

17:02:2021 г.

За якою формою платники ЄВ – страхувальники (роботодавці) подають звітність по ЄВ складі податкового розрахунку, якщо така звітність не подавалася за попередній звітний період (періоди), в тому числі до 2021 року? Відповідь Коротка:

Форма Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок) та

Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Порядок) затверджені наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15.12.2020 № 773) (далі – Наказ № 773).

Якщо платником єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) не подавався Розрахунок за попередній звітний (податковий) період, такий платник податків зобов’язаний подати Розрахунок у поточному звітному (податковому) періоді за формою, що діє на день подання такого

При цьому коригування реквізитів (крім сумових показників) та виправлення відомостей у звітності по єдиному внеску, що була подана за формами, які діяли до набрання чинності Наказом № 773, за періоди до 2021 року, здійснюються в порядку передбаченому підпунктами 10 та 11 п. 9 розд. V Порядку. Повна:

Наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15.12.2020 № 773) (далі – Наказ № 773) затверджені Форма Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок) та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Порядок).

Відповідно до п.п. 9 п. 9 розд. V Порядку якщо платником єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) не подавався Розрахунок за попередній звітний (податковий) період, такий платник податків зобов’язаний подати Розрахунок у поточному звітному (податковому) періоді за формою, що діє на день подання такого розрахунку.

Підпунктами 10 та 11 п. 9 розд. V Порядку передбачено коригування реквізитів (крім сумових показників) та виправлення відомостей у звітності по ЄВ, що була подана за формами, які діяли до набрання чинності Наказом № 773, за періоди до 2021 року.

Порядок проведення коригувань реквізитів та показників Розрахунку встановлений розд. V Порядку.

При цьому Розрахунок сформований для виправлення помилок за звітний (податковий) та за попередній періоди не має містити інших додатків крім тих, у яких проводиться коригування (абзац третій п. 2 розд. V Порядку).

Інформаційно-довідковий ресурс ДПС