За несвоєчасне подання декларації з податку на доходи фізичних осіб підприємців не штрафуватимуть

29:03:2011 г.

Підприємців не будуть штрафувати за запізнення із поданням декларації з податку на доходи фізичних осіб та  несвоєчасну сплату цього податку. Державна податкова адміністрація розіслала відповідне роз’яснення. На цьому наполягав Урядовий уповноважений з питань дерегуляції господарської діяльності Михайло Бродський. 
«Штрафні санкції, які можуть бути застосовані до платників податків у зв’язку із порушенням термінів подання зазначеної декларації та сплати податкових зобов’язань, починають застосовуватися до таких платників податків за наслідками податкового періоду, наступного з податковим періодом, протягом якого такі акти введені в дію. Отже, за минулі звітні періоди штрафні санкції не застосовуються», – сказано у роз’ясненні.        
 Нагадаємо, через запровадження норми, за якою всім юридичним та фізичним особам-підприємцям потрібно було здавати декларацію з податку на доходи фізичних осіб, у податкових інспекціях утворилися великі черги і не всі підприємці змогли вчасно здати звітність. Урядовий уповноважений з питань дерегуляції підприємницької діяльності Михайло Бродський тоді домовився із керівництвом Державної податкової адміністрації, що підприємців не штрафуватимуть за невчасне подання даної декларації.

Текст роз’яснення ДПА див. нижче.  

  Прес-служба Держкомпідприємництва

  ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ 25.03.11 № 8236 /7/17-0217

Державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим,
областях, мм. Києві та Севастополі

Про надання інформації

Державна податкова служба України у зв’язку з надходженням запитів від органів державної податкової служби щодо подання податкової декларації з податку на доходи фізичних осіб відповідно до п.п. „д” п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє таке.
ДПС України з метою реалізації цієї норми Кодексу розроблено Податкову декларацію з податку на доходи фізичних осіб (далі – Декларація), форму якої затверджено наказом ДПА України від 31.01.11 №58, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 09.02.11 за № 165/11903 (набрав чинності з 18.02.11).
Відповідно до п. 5 підрозділу 10 Перехідних положень Кодексу штрафні санкції, які можуть бути застосовані до платників податків у зв’язку із порушенням термінів подання зазначеної декларації та сплати податкових зобов’язань, починають застосовуватися до таких платників податків за наслідками податкового періоду, наступного за податковим періодом, протягом якого такі акти введені в дію. Отже, за минулі звітні періоди штрафні санкції не застосовуються.
ДПС України зобов’язує довести цей лист до відома підпорядкованих структурних підрозділів для використання у роботі, а також провести відповідну масово-роз’яснювальну роботу з платниками податку.

Голова Комісії з проведення реорганізації ДПА України,
Голова ДПС України  В. Ю. Захарченко