Законопроекти, які полегшують відкриття та закриття бізнесу, зареєстровані в Верховній Раді

06:04:2011 г.
 Урядовий уповноважений з питань дерегуляції сподівається, що вони будуть прийняті найближчим часом 

Законопроекти Держкомпідприємництва, які запроваджують модельні статути, дозволяють підприємствам самим визначати розмір свого статутного капіталу та скорочують час для закриття бізнесу, зареєстровані у Верховній Раді. Про це заявив Урядовий уповноважений з питань дерегуляції господарської діяльності Михайло Бродський під час інтернет-конференції на фінансовому порталі «Мінфін».

Так, один із законопроектів передбачає обмеження строку закриття бізнесу. «Ми розробили законопроект, який значно спрощує закриття бізнесу. Він вже пройшов кабмін і переданий на розгляд Верховної Ради. Я сподіваюся, що незабаром цей закон вже буде принятий», – заявив Михайло Бродський.

 «Головне, що змінює наш законопроект - він чітко обмежує терміни для закриття бізнесу. Для фізичної особи-підприємця – це три місяці, для юридичних осіб – шість. Якщо проходить цей термін, а податкова або Пенсійний фонд не дав довідку про те, що немає боргів, то держреєстратор за принципом мовчазної згоди робить запис у реєстрі про закриття», – підкреслив Урядовий уповноважений.

Інші законопроекти передбачають, що засновники юридичних осіб самі визначатимуть, який статутний капітал їм необхідний для започаткування бізнесу.  Також для кожної з організаційно-правових форм юридичних осіб буде розроблений модельний статут. Самі засновники підприємства ухвалюватимуть рішення про те, чи провадити діяльність на підставі відповідного модельного статуту чи розробляти для себе індивідуальний. Використання модельного статуту дозволить зекономити гроші на його розробці та послугах нотаріусів, адже його не потрібно буде нотаріально завіряти.

Прес-служба Держкомпідприємництва